KLAUZULA INFORMACYJNA

Grupa II

Witajcie!

Drodzy rodzice ze względu na panującą sytuację, nie możemy kontynuować zajęć przedszkolnych w dotychczasowej formie. Dlatego też zanim wszystko wróci do normy spróbujmy zrobić to, co najlepsze dla naszych dzieci, czyli…. Bawić się razem! W jaki sposób? Jako rodzice doskonale to wiecie! Jako nauczycielki chcemy jedynie nieco ukierunkować te zabawy, by kształcić konkretne umiejętności. W tej zakładce pojawiać się będą propozycje zabaw i aktywności zgodne z wcześniej przygotowanym przez nas planem pracy wychowawczo – dydaktycznej na miesiąc marzec i kwiecień. W każdy poniedziałek pojawiać się tu będą propozycje do wykorzystania wspólnie z dziećmi w domu, w ciągu całego tygodnia – tak abyście mogli wcześniej przygotować się na cały tydzień zabawy ze swoimi maluchami.

Plan dnia to doskonały sposób na rozpoczęcie zabawy w domowe przedszkole. Dzieci uwielbiają wiedzieć "co będzie dalej" :), dale im to poczucie bezpieczeństwa i spokoju. Jak zdążyli Państwo zauważyć bądź usłyszeć od swoich dzieci nasza grupa także działa w oparciu o pewien ustalony wcześniej plan, dlatego też dzieci dokładnie wiedzą kiedy jest czas na swobodną zabawę, zajęcia dydaktyczne, ćwiczenia ruchowe, obiad czy odpoczynek. Aby wspólnie z dzieckiem przygotować taki codzienny plan mogą skorzystać Państwo z gotowych ilustracji zamieszczonych np.: na stronie: https://panimonia.pl/2016/10/22/plan-dnia-przedszkolaka-obrazki-do-pobrania/  bądź stworzyć ilustracje samodzielnie, wspólnie z Waszymi dziećmi. Chcąc pomóc Wam - rodzicom, przetrwać ten trudny czas, przedstawiamy przykładowy plan dnia domowego przedszkola, który może pomóc w codziennej organizacji.

• Poranna toaleta - dbamy o swój wygląd i zdrowie - zachęcamy do kształtowania nawyków higienicznych.
  • Śniadanie - maluchy pomagają rodzicom w przygotowaniach do posiłku dodatkowo ćwicząc swoją sprawność manualną: komponują kanapki, smarują chleb masłem, nakrywają do stołu :)
  • Zabawy swobodne - budowanie z klocków, malowanie, zabawy lalkami - wszystko to co Wasze dzieci lubią najbardziej.
  • Zabawy z rodzicami - realizacja aktywności zaproponowanych na dany dzień.
  • Odpoczynek - oglądanie książeczek, słuchanie audiobooków, chwila relaksu.
  • Zabawa swobodna.
  • Przygotowanie do obiadu - sprzątanie po zabawie, mycie rąk, przygotowanie posiłku wspólnie z rodzicami.

Realizując przykłady aktywności, które zaproponowałyśmy Wam na każdy dzień postarajcie się o stworzenie specjalnego miejsca, może to być dywan, stół, kanapa czy inny kącik w Waszym mieszkaniu, gdzie będziecie mogli spokojnie się bawić, bez szumu telewizora czy innych rozpraszających Was rzeczy. Mamy nadzieje, że to ułatwi Wam odnaleźć się w tej, także dla nas, zupełnie nowej sytuacji. Życzymy udanej zabawy, duuużo zdrowia i obyśmy zobaczyli się jak najszybciej.

Ps. Zaglądajcie na koniec tej strony, będziemy tam udostępniać Wam ciekawe propozycje dodatkowych zabaw i aktywności do wykorzystania z Waszymi dziećmi ;)

Temat tygodnia: Wakacje

22 -  30 czerwca

Materiały na ten tydzień w plikach do pobrania poniżej:

Tydzień 14 - Wakacje - plik do pobrania

Tydzień 14 - Zestaw zabaw ruchowych - plik do pobrania

Pliki do pobrania z poprzednich tygodni:

Tydzień 1 - Na wsi u rolnika - plik do pobrania pdf

Tydzień 13 - Kim będę gdy dorosnę - plik do pobrania

Tydzień 13 - Zestaw zabaw ruchowych - plik do pobrania

Domowe Przedszkolaki wraz z rodzicami,

Dziś - czyli 23 kwietnia - obchodzimy Światowy Dzień Książki. Z tej okazji chciałybyśmy zachęcić Was do udziału w zabawie: "Pokaż nam swoją ulubioną książkę!".

Zaprezentujcie nam swoją ulubioną dziecięcą książeczkę wysyłając do nas zdjęcie bądź rysunek przedstawiający Was podczas czytania z rodzicami lub samodzielnego oglądania ulubionej książeczki. Prosimy także o dopisanie w wiadomości tytułu i autora Waszej ulubionej książki. Z przesłanych przez Was prac/ zdjęć stworzymy galerię, którą umieścimy na stronie naszej grupy.

Na Wasze prace czekamy do 3 maja, możecie wysyłać je na nasze skrzynki mailowe:

Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Pozdrawiamy serdecznie :)

Joanna Szymczak i Magdalena Jagielska